Personalizacja butów Proofshoes - możliwości

Wykonanie butów na miarę, nie sprowadza się tylko do kwestii idealnego dopasowania samych butów do stóp. To także olbrzymi wachlarz możliwości personalizacji tworzonej od podstaw danej pary obuwia. Dotyczy to praktycznie wszystkiego co znajdziemy w butach, czyli samej cholewki, konstrukcyjnych elementów usztywniających, czy też samych spodów.

Na co można mieć wpływ zamawiając buty miarowe w naszej Pracowni – czytaj dalej.

Możliwości personalizacji skóry cholewek butów.

Zacznijmy od tego, że wykorzystując nasze doświadczenie serwisowe jesteśmy w stanie zaproponować Ci każdy kolor skór. Jeśli nie będziemy dysponować skórą w oryginalnym danym wybarwieniu, bez problemu dokonamy farbowania innej skóry znajdującej się w zasobach Pracowni. Taka usługa jest z gwarancją, a dodatkowym atutem jest możliwość wybarwienia skóry, która najbardziej będzie Państwu odpowiadała pod względem swoich cech, często namawiamy klientów do tego rozwiązania proponując nawet wybarwianie skór bardziej egzotycznych, jak np. skóra z kangura. Ponadto, jeżeli chodzi o sam kolor, to standardem u nas jest patynowanie obuwia, usługa o której przeczytasz tutaj.

Personalizacja w cholewkach butów dotyczy również takich elementów jak sposób szycia i wykańczania krawędzi. Mogą Państwo sobie zażyczyć szycie drobnym, gęstym ściegiem, cienką igłą lub wprost przeciwnie – ściegiem mocno wyraźnym o dużym skoku i grubym szwie. Górne krawędzie cholewek mogą być wykończone na różne sposoby – cięte na ostro, z zawijaniem brzegów, wstawianiem lamówki, itp. Projektując cholewki butów w wielu przypadkach możemy zastosować tzw. Gładką piętę, czyli brak jakiegokolwiek szwu w miejscu pięty – rozwiązanie możliwe tylko i wyłącznie w butach na miarę.

Personalizacja elementów konstrukcyjnych.

W butach występują usztywnienia konstrukcyjne w postaci podnosków czy też zakładek (usztywnienie pięt). Jeśli tylko będzie takie Państwa życzenie, możemy takie elementy wykonać ze skóry, ma to ogromny wpływ na późniejsze użytkowanie butów, m.in. na oddychalność obuwia. Same podnoski mogą być dla zachowania jak największego komfortu miękkie lub wręcz przeciwnie, bardzo twarde - rozwiązanie polecane jeżeli ktoś chciałby w przyszłości robić tzw. "lustro" na czubkach. 

Personalizacja spodów.

Nasze buty, szczególnie te wykonane na tzw. Ramie bezkońcowej, mogą mieć spody wykonane w najróżniejszy sposób. Zamiast standardowych rozwiązań, możemy zastosować spody wykonane z materiałów stosowanych w ortopedii, możemy budować obcasy z różnych materiałów, wpływając tym samym na późniejsze parametry użytkowe butów. Nie stanowi dla nas problemu wykonanie spodów w innych kolorach niż standardowe, posiadamy materiały unikalne na polskim rynku, jak chociażby gumy flekowe z wbudowaną warstwą antishock, które doskonale niwelują wszelkiego rodzaju mikrowstrząsy.

Niektóre z opisanych powyżej możliwości personalizacji butów możemy wykonać zupełnie bezpłatnie, inne rozwiązania mogą być dodatkowo płatne, a jeszcze inne być może będą potrzebowały zaprojektowania od podstaw, jednakże zawsze będziemy starali się spełnić Państwa oczekiwania.