Kellys - twarda pasta do butów

Twarda pasta Kellys w metalowej puszce to produkt dzięki któremu można dokonać w niepracujących miejscach w butach, efektu wysokiego nabłyszczenia, często nazywanego "lustrem". Pasta do butów Kellys nie służy do codziennej pielęgnacji obuwia i ogólnie tego rodzaju środki mylnie są kwalifikowane przez klientów do regularnego pastowania całych cholewek butów.

Taką pastę do butów stosuje się jedynie na czubkach oraz piętach. Konieczna jest też przynajmniej podstawowa umiejętność aplikacji tego rodzaju produktu, bowiem w przeciwieństwie do kremu do butów, pastę nakłada się wielokrotnie bardzo cieniutkimi warstwami, które muszą być idealnie rozprowadzone. Efekt wysokiego nabłyszczenia uzyskuje się w końcowym etapie aplikacji pasty stosując kilka kropel wody.

Pasta do butów Kellys to produkt wysokiej jakości, często stosowany przez nas w Pracowni.

PLN32.00

Woly - krem do butów

Stosowanie kremu do butów jest niezbędne, by zachować skórę cholewek butów w doskonałym stanie przez wiele lat. Wysokiej jakości krem do butów Woly zapewnia doskonałe odżywienie skóry, świetnie się wchłania, pozostawia na powierzchni skóry film ochronny i nadaje skórze subtelnego połysku.

Krem do butów Woly jest rzadki w swojej konsystencji przez co idealnie rozprowadza się na skórze, a co najważniejsze w przypadku butów ażurowanych, z medalionem na czubkach, nie powstaje brzydki efekt gromadzenia się nadmiaru kremu w zakamarkach łączeń skóry czy też w dziurkowaniach.

Krem do butów Woly ma naszą najwyższą rekomendację i stosowany jest przez nas przy wielu realizacjach serwisowych, a także dołączany jest do butów, które powstają w naszej Pracowni.

PLN27.00

Woly - impregnat w aerozolu

Impregnat w aerozolu Woly, to środek, który powinien mieć każdy kto chce właściwie zadbać o swoje buty i nie tylko, bowiem impregnat Woly przeznaczony jest też do ubrań, torebek i innych akcesoriów skórzanych. Impregnat w sprayu Woly doskonale zabezpiecza skóry zamszowe, licowe oraz nubuki. Jest to środek bardzo wydajny, przeznaczony do regularnego stosowania.

Impregnat w aerozolu Woly ma doskonały stosunek ceny do jakości. Jest on używany w naszej Pracowni i ma naszą rekomendację.

PLN32.00

Woly - combi cleaner

Woly combi cleaner to rewelacyjna pianka do czyszczenia skóry oraz tekstyliów. Po aplikacji wytwarza się bardzo obfita, aktywna piana, którą można dodatkowo delikatnie wcierać w zabrudzony materiał/skórę. Doskonale sprawdza się do miejscowych zabrudzeń, bez konieczności czyszczenia całościowej powierzchni. Odpowiednio przeprowadzony proces czyszczenia miejscowego nie pozostawia po sobie zacieków.

Pianka do czyszczenia Woly to jeden z podstawowych produktów w naszej Pracowni. 

 

PLN29.00

Fiebings - mydło do skór

Mydło do skór Fiebings używane jest do gruntownego oczyszczenia butów. Jest to mocniejszy środek niż np. żel do czyszczenia skóry i użycie mydła powinno być zawsze przemyślane. Mydła do skór Fiebings można używać w przypadku gdy cholewki naszych butów zawierają duże ilości starszych warstw kremów i past. Mydło może powodować usunięcie apretury wykończeniowej skóry (ale nie samego wybarwienia jej), w związku z czym po czyszczeniu może być konieczność odtworzenia takiej powłoki za pomocą kremu do butów lub innych specjalnie do tego celu dedykowanych środków.

PLN35.00

Woly - żel do czyszczenia skóry

Żel do czyszczenia skóry firmy Woly to niezastąpiony produkt do regularnej pielęgnacji nie tylko obuwia, ale również innych artykułów skórzanych. Jest to środek bardzo łagodny przeznaczony do usuwania lekkich zabrudzeń skóry takich jak powierzchowne plamki na skórze np. po deszczu, uliczny kurz, a także powinien być użyty przed położeniem kremu odżywczego do skóry - również firmy Woly. Głęboko nawilża skórę i ma przyjemny zapach. Używając żelu do czyszczenia mamy gwarancję tego, że stosując go, nie usuniemy żadnych warstw wykończeniowych skóry, co często zdarza się przy stosowaniu mocniejszych środków.

PLN25.00

Prawidła cedrowe

Prawidła cedrowe, to produkt, który niezbędny jest do właściwego dbania o buty, szczególnie o klasyczne buty damskie, męskie szyte różnymi metodami takimi jak Blake, GYW i inne. Stosowanie prawideł jest konieczne, by wnętrze butów było odpowiednio wypełnione, tak, by skóra cholewek butów w jak najmniejszym stopniu pozostawała trwale zgięta po zdjęciu obuwia ze stóp.

Prawidła mają za zadanie utrzymywać skórę i konstrukcję butów właściwie naprężoną, gdyż takie rozwiązanie zapewnia butom trwałość. Stosowanie prawideł cedrowych pomocne jest również w pielęgnacji obuwia. Włożone do środka butów, ładnie prostują skórę, przez co czyszczenie skóry, nanoszenie na jej powierzchnię różnych kremów, past jest o wiele prostsze i równomierne. 

Prawidła cedrowe posiadają regulację, przez co można je dopasować do każdej tęgości butów. Oferowane przez nas prawidła cedrowe wiernie oddają rozmiarówkę obuwia.

 

prawidła w butach Proofshoes

PLN90.00
* rozmiar:

Woly - renowator koloru do zamszu

 

Pod wpływem warunków atmosferycznych, różnego rodzaju otarć skóry, naturalnego płowienia koloru, czy też pod wpływem czyszczenia skóry zamszowej, naturalne wybarwienie skóry ulega wyblaknięciu lub też sam kolor traci swoją głębię i żywość koloru. Stosowanie renowatora koloru do zamszu znacząco przedłuża żywotność skóry butów i podtrzymuje ładny efekt kolorystyczny. Renowator koloru do skóry zamszowej nie ma za zadanie przefarbować skóry, a tylko podtrzymywać dane wybarwienie. Nie jest on agresywnym środkiem barwiącym i jest przeznaczony do regularnej pielęgnacji skóry.

Dbanie o buty wykonane ze skóry zamszowej sprowadza się do regularnego stosowania 3 środków:

- Impregnatu - środka do zabezpieczania skóry

- Cleanera - środka do czyszczenia zamszu

- Renowatora koloru do zamszu - środka do podtrzymywania koloru skóry

 

PLN38.00