Obcasy powlekane skórą z pewnością należą do tych najbardziej eleganckich. Jednocześnie są to obcasy najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i ich naprawa z różnych powodów bywa dosyć problematyczna. Jednym z większych problemów jest pytanie o dostępność skóry, która mogłaby być użyta do wykonania ponownego obciągu obcasów. Nie chodzi tu tylko o kolorystykę, ale też np. odpowiednią grubość do obcasów typu szpilka – skóra musi być bardzo cieniutka, by obcasy nie uległy pogrubieniu i zachowały swoje walory estetyczne.

 

wymiana obciągów obcasów ze skóry lakierowanej

 

W naszej Pracowni posiadamy bardzo duży wybór skór w najróżniejszych kolorach, a jeżeli to byłoby mało wykorzystując naszą wiedzę dotyczącą farbowania skór, możemy spróbować odpowiednio dobarwić lub wybarwić skórę. Od pewnego czasu dysponujemy też unikalną metodą wybarwiania skóry na lakierek.

Obcasy obciągane skórą.

Oprócz obciągów obcasów bazujących na skórach licowych i zamszowych, istnieje jeszcze jeden rodzaj skóry, który powoduje, że stosunkowo łatwo jest dopasować kolor, a jednocześnie obcasy pokryte tą skórą są niesamowicie odporne na uszkodzenia. O jakiej skórze mowa ?


wymiana obcasów na nowe z wykonaniem nowych obciągów skórzanych dopasowanych kolorystycznie do platform

Z pewnością każda z Pań widziała kiedyś obcasy prążkowane w poziomo biegnące paseczki. Tak wygląda specjalna skóra kruponowa przeznaczona do powlekania obcasów. Jakość tej na fabrycznych obcasach często  pozostawia wiele do życzenia, ale jeżeli już jest ona wymieniana w serwisie obuwia, to jest ona naprawdę rewelacyjnej jakości. Skóra taka dobrze przyklejona do obcasów, odpowiednio wybarwiona, zabezpieczona woskami sprawia, że obcasy są bardzo odporne nie tylko na trudne warunki atmosferyczne, ale i na uszkodzenia mechaniczne. Zwykłe otarcia, zadrapania, nie robią na nich wrażenia, żeby doszło do uszkodzenia skóry musi zadziałać naprawdę jakiś silny czynnik mechaniczny, np. uszkodzenia na ruchomych schodach. Nawet jeśli zdarzy się i taki wypadek, to są to obcasy bardzo łatwe w naprawie. Wycina się po prostu uszkodzony fragment skóry, wstawia nowy, powtarza czynności wykończeniowe i mamy na powrót stare, nowe obcasy. Z  doświadczenia serwisowego możemy powiedzieć, że w tak przygotowanych przez nas obcasach, spokojnie można przechodzić nawet całą zimę.

Tags: obcasy skórzane, obcasy