Wymiana spodów skórzanych w butach.

W naszej Pracowni mają Państwo możliwość wymiany spodów skórzanych w swoich butach. Niezależnie od tego czy spody skórzane są szyte czy tylko klejone, jesteśmy w stanie wymienić je w każdej parze. Wymiana spodów jest możliwa w butach szytych różnymi metodami.

Najczęściej dokonujemy wymiany podeszew skórzanych w butach szytych ramowo metodą GYW. Warto przy tym zaznaczyć, że mało która para jest szyta prawdziwą metodą Goodyer Welted, ale temu poświęcimy osobny wpis. Wspominamy o tym w kontekście tego, że w internecie można na wielu stronach przeczytać (o zgrozo! Nawet na tych prowadzonych przez znanych blogerów), że buty GYW są konstrukcyjnie przeznaczone do wielokrotnej wymiany podeszwy. Tyle teoria – praktyka pokazuje co innego. Często nawet pierwsza wymiana kruponu skórzanego w butach nastręcza wielu problemów i wymaga niestandardowego podejścia do tej czynności.

Wymiana spodów skórzanych w butach szytych różnymi metodami.

Wymiana spodów skórzanych w butach szytych metodą Blake. W tym przypadku znowu prosimy nie sugerować się wpisami dostępnymi na różnych stronach www, sugerujących, że taka wymiana jest niemożliwa i przy tej czynności buty się rozpadną. To absolutna nieprawda. Kolejny raz przy tej usłudze zderza się teoria vs praktyka. Nigdy do tej pory nie zdarzyło się, by wymiana spodów skórzanych w butach szytych Blakiem okazała się niemożliwa do wykonania. Jest to metoda bardzo niedoceniana, gdyż należy do najbardziej trwałych metod szycia i przede wszystkim komfortowych w późniejszym użytkowaniu obuwia.

Wykorzystując doświadczenie serwisowe jesteśmy w stanie nawet całkowicie zmieniać konstrukcje butów i zamieniać oryginalne spody gumowe na skórzane i na odwrót – zapraszamy do obejrzenia galerii naszych realizacji.

Tags: skórzane spody, spody