Modelowanie obcasów to nasza unikalna usługa, którą wprowadziliśmy do naszej oferty, by móc zapewnić naszym klientkom możliwość idealnego dopasowania butów i sprawienia by buty nawet te najbardziej niewygodne, stały się tymi ulubionymi. Określenie „modelowanie obcasów” jest to nasze nazewnictwo, gdyż pojęcie to najdokładniej oddaje to, co zostaje w obcasie wykonane.

modelowanie obcasów połączone z usługą skracania platform

Modelowanie obcasów – pytania i odpowiedzi.

 1. Co to jest modelowanie obcasów ?
  W wielkim skrócie oznacza to zmianę kluczowych parametrów obcasa, dotyczącej jego górnej części zwanej „ławeczką”, czyli miejsca montażu z butem (podpodeszwą), przy niewielkiej zmianie wizualnej samego obcasa. Usługa ta powstała na bazie naszych wieloletnich doświadczeń serwisowych i ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie wszystkie inne usługi związane ze wspomnianym skracaniem obcasów czy ich wymianą, nie dadzą pożądanych efektów.
 2. Kiedy stosuje się modelowanie obcasów ?
  W zasadzie można wyróżnić trzy sytuacje, w których potrzebna jest taka usługa :
  a) Obcasy fabryczne na skutek zbyt późnej wymiany fleków uległy uszkodzeniu, lub też z biegiem czasu podstawa obcasów przesunęła się zbytnio „pod środek buta”, a nie chcemy przy tym dokonywać wymiany obcasów na inne, lub też istnieje ryzyko, że po takiej wymianie nie będą zachowane odpowiednie parametry.
  b) Chcemy dokonać maksymalnego obniżenia oryginalnych obcasów, lub też innych, nowych, a standardowe skrócenie, to troszkę za mało.
  c) Buty są niewygodne, mało stabilne, dotyczy to przede wszystkim wysokich obcasów
 3. Na czym polega sama usługa ?
  Aby dokonać modelowania obcasów, należy je zawsze wcześniej zdemontować, gdyż przeróbka dotyczy właśnie tej części, która styka się z butem. Po demontażu w górną część obcasów nadlewany jest specjalny materiał, a następnie odpowiednio modelowany, by uzyskać pożądane parametry, takie jak odpowiednia szerokość „ławeczki”, długość, kąt pochylenia, itp.
 4. Co się dzieje z oryginalnym obciągnięciem obcasa ?
  Jeżeli obcasy w oryginale są obciągane skórą, lub innym materiałem, należy liczyć się z tym, że po modelowaniu obcasów w większości przypadków materiał ten będzie niezdatny już do użycia. Czasami istnieje duża szansa na zachowanie i wykorzystanie materiału do późniejszego, ponownego obciągnięcia obcasów, by zachować ich pierwotny wygląd, ale nie możemy tego obiecać. Na pewno istnieją inne możliwości dopasowania kolorystycznego obcasów do reszty cholewek butów.
 5. Czy wszystkie obcasy można modelować ? Tak. Jeżeli tylko obcas jest możliwy do zdemontowania, można go odpowiednio przerobić. Nie ma przy tym znaczenia sam kształt obcasów, należy jednak się liczyć z tym, że przy bardzo cienkich szpilkach lekko zmieni się wygląd obcasów w ich górnej części (będą troszkę grubsze), sam dół nie ulega zmianie, chyba że będzie również skracany. W obcasach typu klocek, słupek, usługa praktycznie nie pozostawia po sobie żadnych śladów.
 6. Czy usługa jest bezpieczna dla butów ?
  TAK. Dokonaliśmy już bardzo wielu modelowań obcasów i nigdy nie mieliśmy najmniejszych nawet uwag od naszych Klientek, poza tym, że buty były o niebo wygodniejsze. Usługa ta jak i inne w naszym serwisie objęta jest gwarancją.

Tags: skracanie obcasów, obcasy