Fleki, które stanowią zabezpieczenie obcasów można wykonać do dowolnej pary butów. Nie ma ograniczeń co do kształtu, bowiem w każdym przypadku są one po montażu na obcasach obrabiane maszynowo. Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju gum flekowych, wobec czego wymiana fleków nie musi się sprowadzać tylko do wstawienia „jakiejś gumy”, ale można mieć wpływ na samą jej charakterystykę. Fleki można wykonać z miękkiej gumy, twardej – stukającej, fleki mogą być dwuwarstwowe, a nawet specjalne 3-warstwowe z wbudowaną warstwą antishock amortyzującą i niwelującą mikrowstrząsy.

W przypadku dużych powierzchni jak np. obcasy w półbutach istnieją gotowe wierzchniki, które nie tylko są wykonane z doskonałego materiału, ale także mają ładną fakturę i świetnie wyglądają na butach.

Fleki montuje się zarówno do butów, w których fabrycznie są one przeznaczone do wymiany, jak również w butach, gdzie fleki nie są wyodrębnione. Takie sytuacje mają miejsce w przypadku tańszych butów, gdzie spody całościowe są jednym monoblokiem lub np. niektórych koturnach damskich.

Różne materiały obcasów wymuszają różne techniki montażu fleków. W każdym jednak przypadku dajemy gwarancję na montaż.