Tassel loafers Meermin - naprawa spodów skórzanych i cholewek

Klienci, którzy posiadają buty Proofshoes lub też są w trakcie ich zamawiania, automatycznie dołączają do grupy osób, które mogą korzystać z preferencyjnych warunków serwisowania/naprawy swojego dotychczasowego obuwia innych marek. Korzystają z usługi osobistego szewca, o której mogą Państwo przeczytać tutaj. Jedną z takich osób jest Pan Tomek, który wkrótce otrzyma od nas swoją pierwszą parę butów miarowych Proofshoes. Zanim to jednak nastąpi, w międzyczasie wykonaliśmy dla Niego kompleksową naprawę butów tassel loafers marki Meermin. Temat naprawy pojawił się dosyć spontanicznie. Niedawno, podczas przymiarki, okazało się, że posiada takie buty, ale w stanie mocnego wyeksploatowania. Nie ma rzeczy nie do naprawienia, dlatego poprosiliśmy o przyniesienie pary do obejrzenia i po pobieżnej ocenie stanu butów zapadła decyzja o kompleksowej ich naprawie. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że Pan Tomek nosi dosyć duży rozmiar butów i zakupy obuwia często są dla Niego problematyczne.

A oto z czym przyszło się zmierzyć:

tassel loafers Meermin

Buty tassel loafers Meermin posiadały mocno zniszczone spody skórzane, w przedniej części widoczne były duże dziury. Spód skórzany w okolicach czubków butów całkowicie odszedł od ramy, a miejsce korka pomiędzy podpodeszwą a podeszwą skórzaną wypełniło błoto.

tassel loafers Meermin dziury w podeszwach

 

tassel loafers Meermin zniszczony spod

 

Cholewki butów też nie były w najlepszym stanie. Widoczne na nich były mocne otarcia, zadarcia skóry, silne zabrudzenia. Wycena usługi naprawy butów nie obejmowała renowacji skóry wierzchniej butów, ale nie mogliśmy oddać butów z naprawionymi spodami, a jednocześnie z brzydką górą - wykonaliśmy renowację skóry gratis :)

tassel loafers Meermin zniszczone cholewki

 

Naprawa spodów skórzanych może odbywać się na wiele sposobów, dlatego też, wcześniej poczynione zostały uzgodnienia co do zakresu i wyboru metody. W skrócie sprowadzało się to do pytania skierowanego do Pana Tomka, czy chce spody jak w oryginale, czy takie, które posłużą znacznie dłużej. Priorytetem okazała się "bezobsługowość" spodów, stąd też przyjęty wariant naprawy opisany poniżej.

 tassel loafers Meermin naprawione spody

 

Buty po naprawie:

 

 tassel loafers Meermin skora po renowacji

 

tassel loafers Meermin po naprawie

 

tassel loafers Meermin renowacja skory

 

tassel loafers Meermin szyte spody

 

tassel loafers Meermin naprawione spody skorzane

 

 

Praktycznie zawsze przy wymianie spodów do wymiany są również fleki. Wymienia się je jednak na końcu, by uniknąć sytuacji jaka często ma miejsce w nowych butach, że obcasy wraz z flekami nie przylegają równolegle do podłoża. Po wymianie spodów należy odpowiednio wymodelować obcas, tak, by po przymocowaniu fleków była zachowana wspomniana równoległość do podłoża.

 

 

Print