Skórzane zakładki

Zakładki to element usztywniający cholewki butów w tylnej ich części, obejmującej piętę. Istnieje wiele materiałów, które służą do tego celu, jednakże najlepsze i to pod wieloma względami jest usztywnienie wykonane z prawdziwej skóry. Ważne jest przy tym zwrócenie uwagi na zwrot "prawdziwej skóry", bowiem wiele firm stosuje zakładki ze skóry wtórnej, która nie ma nic wspólnego z tymi prawdziwie skórzanymi.

Usztywnienie za pomocą prawdziwej skóry jest najbardziej komfortowe. Buty nie powodują żadnych bolesnych otarć. Niejednokrotnie już po kilkudziesięciu krokach wyraźnie czuć jak pięta w butach dopasowuje się do anatomii naszych stóp. Zakładki wykonane z prawdziwej skóry, to również zapewnienie najlepszej oddychalności butom. Takie usztywnienie jest rekomendowane dla wszystkich ceniących najwyższy komfort dopasowania i osób z wrażliwymi stopami.

W żadnych seryjnie produkowanym obuwiu nie znajdziecie Państwo takiego rozwiązania, bowiem jest ono zarezerwowane tylko dla butów ręcznie szytych na miarę.

Print