Wymiana fleków z bolcem.

Fleki z bolcem przeznaczone są do obcasów wyposażonych w metalową rurkę montażową. Najczęściej dokonuje się ich wymiany w obcasach typu „szpilka”, ale fleki z bolcem można też spotkać w znacznie grubszych obcasach.

Na co należy zwracać mając obcasy w których występują fleki na bolcu:

1.       W nowych butach dobrą praktyką jest od razu wymiana fleków fabrycznych na te stosowane w serwisie. Fleki fabryczne żartobliwie nazywamy „zatykaczkami” obcasów, gdyż najczęściej są bardzo cieniutkie i wykonane z materiału, który nie ma nic wspólnego z tym, który dostępny jest w naszej Pracowni.

2.       Nigdy nie należy schodzić fleków do zera, gdyż konsekwencje mogą być bardzo poważne, łącznie z koniecznością wymiany obcasów na nowe. Mniej więcej 1/3 wysokości fleka zarezerwowana jest na zatopioną główkę bolca i jeśli fleki zetrą się do takiego poziomu należy niezwłocznie je wymienić.

3.       Fleki z bolcem najczęściej mają średnicę 2,8 mm, ale wiele angielskich czy hiszpańskich marek stosuje fleki z bolcem jeszcze cieńszym ok. 2,5 mm. Często można je spotkać w markach Dorothy Perkins, Next, Zara. Mając takie cienkie fleki należy bardzo pilnować ich wymiany.

4.       Nie zalecamy samodzielnej próby wyciągnięcia bolca z obcasa. Najczęściej kończy się to urwaniem główki bolca i może stanowić problem nawet w naszym serwisie.

Umiejętnie wykonana usługa wymiany fleków pozwala na danie klientce gwarancji na montaż. Taka gwarancja jest u nas standardem.