Buty Meindl mające kilka lat i używane 4-5 razy w roku w trudnych warunkach zimowych - taką informację otrzymaliśmy od klienta, pytającego mailowo, czy da się coś z tymi butami jeszcze zrobić, a jeśli tak, to w jakich kosztach zamknęłaby się naprawa.

Żeby zrozumieć co się stało w butach, należy zrozumieć jak wykonane są spody fabryczne w butach Meindl. Spody wykonane są ze spienionego poliuretanu i niezależnie od tego jak dbalibyśmy o buty, to po kilku latach możemy oczekiwać, że spody będą się rozpadać, a charakterystyczną cechą tego procesu jest ich kruszenie się.

Buty Meindl - proces naprawy/wymiany spodów

 

 

 

 

Jakikolwiek ratunek dla spodów oryginalnych jest niemożliwy. Nie można ich posklejać, nadłożyć jakiegoś materiału w miejscach wykruszenia, jedynie co, to pozostaje ich wymiana. Buty Meindl fabrycznie wykonywane są w różnych złożeniach materiałowych. W niektórych parach otok jest wykonany również ze spienionego poliuretanu, w innych parach jest on z o wiele lepszej mieszanki gumowej. To w jakim stanie jest otok, ma kluczowe znaczenie dla kosztu naprawy. W tym przypadku, należało go całkowicie odbudować.

W prezentowanej parze udało się też dopasować oryginalne spody Vibram. Buty Meindl zostały trwale naprawione i to nie w serwisie fabrycznym, który paradoksalnie zastrzega sobie, że może odmówić naprawy swoich własnych butów - informacja ze strony dystrybutora firmy Meindl w Polsce.



Buty Meindl po wymianie spodów :

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: spody